O Bir Yetimdi Hz. Peygamber'in Çocukluğu ve Gençliği - Abdulhamid Cude es-Sahhar - İNKILAB YAYINLARI

  • Yazar: Abdulhamid Cude es-Sahhar

  • Yayınevi: İNKILAB YAYINLARI

  • Ürün Kodu: 9786054194322
  • Tedarik Süresi: Geçici olarak temin edilemiyor
  • Kargo Ücreti: +5,00 TL
  • 20.00TL

  • İNKILAB YAYINLARI tarafından yayınlanan, Abdulhamid Cude es-Sahhar isimli yazara ait, O Bir Yetimdi Hz. Peygamber'in Çocukluğu ve Gençliği - Abdulhamid Cude es-Sahhar - İNKILAB YAYINLARI isimli kitap, Dini Kitaplık'ta okurlarının beğenisine sunulmuştur.

  • Kuveyt Türk Sağlam Karta 6 taksit veya kapıda nakit ödeme imkanı. 100 TL üzeri alışverişlerde Kargo bedava.O Bir Yetimdi Hz. Peygamber'in Çocukluğu ve Gençliği - İNKILAB YAYINLARI

Yazar: Abdulhamid Cude es-Sahhar


Annesinin yüzünün sararması, solgun bakışları, gözlerindeki parlaklığın gitmesi, nefeslerindeki tutukluk onu korkutuyor, merhamet ve şefkati, hüzün ve kederi aynı anda yaşıyordu. Annesinin göğüs kafesinde ruhunun çırpındığını görünce Muhammed’in yüreği parçalanıyordu. Âdeta güçlü bir el onu lime lime ediyordu. Gördükleri karşısında korkusu daha da arttı ve eğilerek annesine seslendi. Fakat annesi cevap vermedi. Son nefeslerini veriyordu. Başına gelecek felaketi anladığı an yüreğini dağlayan acıyı, içini saran yetimlik ateşini hissetmeye başlayan Muhammed hıçkırıklara boğuldu. Yine de annesine son demlerinde acı yaşatmamak için gözyaşlarına hâkim olmaya çalıştı.
Âmine ruhunu teslim etti.
Muhammed ve cariyesi Habeşli Bereket, annesi Âmine’nin vefatından sonra babası Abdullah’ın evinden büyük eve, dedesi Abdulmuttalib’in evine taşındı. Abdulmuttalib’in ölümünden sonra da bu yetimin himayesi amcası Ebû Talib’e geçti.

Yazar, “O, seni bir yetim iken seçip barındırmadı mı” âyetiyle vurgu yapılan Hz. Peygamber’in çocukluğu ve gençliğini bütün hissiyatı, metaneti ve sabrıyla roman örgüsü içinde vermeye çalışmaktadır.


İsbn: 9786054194322

Yayinevi
Yayinevi İNKILAB YAYINLARI

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Etiketler: O Bir Yetimdi Hz. Peygamber'in Çocukluğu ve Gençliği, Abdulhamid Cude es-Sahhar, İNKILAB YAYINLARI