Nasreddin Hoca ile Neşeli Sohbetler 1 / Kavuk Çocukluğunu Hatırlamış - Mustafa Uluçay - UĞURBÖCEĞİ YAYINLARI

  • Yazar: Mustafa Uluçay

  • Yayınevi: UĞURBÖCEĞİ YAYINLARI

  • Ürün Kodu: 9786059548670
  • Tedarik Süresi: Geçici olarak temin edilemiyor
  • Kargo Ücreti: +5,00 TL
  • 12.00TL

    8.58TL

  • UĞURBÖCEĞİ YAYINLARI tarafından yayınlanan, Mustafa Uluçay isimli yazara ait, Nasreddin Hoca ile Neşeli Sohbetler 1 / Kavuk Çocukluğunu Hatırlamış - Mustafa Uluçay - UĞURBÖCEĞİ YAYINLARI isimli kitap, Dini Kitaplık'ta okurlarının beğenisine sunulmuştur.

  • Kuveyt Türk Sağlam Karta 6 taksit veya kapıda nakit ödeme imkanı. 100 TL üzeri alışverişlerde Kargo bedava.Nasreddin Hoca ile Neşeli Sohbetler 1 / Kavuk Çocukluğunu Hatırlamış - UĞURBÖCEĞİ YAYINLARI

Yazar: Mustafa Uluçay


Nasreddin Hoca; bir kadı, bir hoca, gerçekleri nükte ve mecazlarla söylemiş bir âlim.
Heyhat! Mecazdan hakikate nüfuz edememiş, üstelik birçok yakışıksız söz ve fıkrayı ona mal ederek Nasreddin Hocayı adeta bir komedyen haline getirmişiz.
Necip Fazıl der ki: “Ruhumuzu, tarihimizi, daha nice şeyimizi yeniden keşfetmek (…) ve özlerine nüfuz etmek mecburiyetindeyiz. Bunların başında Hâce Nasrüddin gelir.”
Serideki kitaplar:
En sağlam kaynaklardan hassasiyetle seçilmiş, Nasreddin Hoca’nın, ilmî ve manevî şahsiyetine uygun, olayların hikâye tekniği ve tiyatral bir üslupla anlatıldığı, latife, nükte ve bunların şerhleri, yorumlarından ibarettir.
Bu kitapların yegâne gayesi, Nasreddin Hoca lâtifelerinin ‘özlerine nüfuz etmek’ medeniyetimizin sembollerinden biri olan Nasreddin Hocamızı gerçek tarihi ve manevi şahsiyetiyle tanıtmaktır.
*
Dr. Mustafa Uluçay’ın akademik bir dikkatle hazırlayarak; roman, hikâye ve tiyatro üslubuyla kaleme aldığı Nasreddin Hoca ile Neşeli Sohbetler serisi 
7'den 70'e her yaşta okura hitap ediyor.


İsbn: 9786059548670

Yayinevi
Yayinevi UĞURBÖCEĞİ YAYINLARI

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Etiketler: Nasreddin Hoca ile Neşeli Sohbetler 1 / Kavuk Çocukluğunu Hatırlamış, Mustafa Uluçay, UĞURBÖCEĞİ YAYINLARI