Kur'an ve Tarihselcilik - Dr. Şevket Kotan - BEYAN YAYINLARI

  • Yazar: Dr. Şevket Kotan

  • Yayınevi: BEYAN YAYINLARI

  • Ürün Kodu: 9789754732863
  • Tedarik Süresi: Geçici olarak temin edilemiyor
  • Kargo Ücreti: +5,00 TL
  • 29.63TL

    21.57TL

  • BEYAN YAYINLARI tarafından yayınlanan, Dr. Şevket Kotan isimli yazara ait, Kur'an ve Tarihselcilik - Dr. Şevket Kotan - BEYAN YAYINLARI isimli kitap, Dini Kitaplık'ta okurlarının beğenisine sunulmuştur.

  • Kuveyt Türk Sağlam Karta 6 taksit veya kapıda nakit ödeme imkanı. 100 TL üzeri alışverişlerde Kargo bedava.Kur'an ve Tarihselcilik - BEYAN YAYINLARI

Yazar: Dr. Şevket Kotan


Allah tarafından vahyedilerek peygamberi vasıtasıyla insanlığa indirilen Kur'an'ın, inzalinden sonra müslümanlar, için kutsal bir kitap olmanın çok ötesinde bir anlamı olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü Kur'an onlar için hem bir hidayet rehberidir, hem de onları tarihte var kılan aynı zamanda varlıklarını sürdürürlerken onlara bir kimlik sağlayan kitap konumundadır. Kur'an, bugün müslümanları da derinden etkileyen modern çağın sekülerizasyon sürecinde, Batı karşısında bir mağlubiyet tarihselliği yaşayan müslümanların kendilerini çağdaş sekülerizasyondan koruma vasıtası olarak tek tutamak durumundadır. Yaşadığımız tarihsellikte olduğu gibi, geçmiş bütün tarihselliklerde de, inzalinden beri müslümanların beslenme kaynağı ve yaşamsal öğesi olarak işlev görmektedir. Allah'ın insanlığa bir nimeti olarak Kur'an, aynı zamanda hidayet dini olan İslam'ın ve müslümanların varlığının teminatıdır. Bu konumundan ötürü Kur'an, inzalinden beri hem müslümanların hem de onun önemini farkedenlerin ilgi odağı olmayı sürdürmektedir. Bu ilgi nedeniyle okunmakta, araştırılmakta ve anlaşılmaya çalışılmaktadır. O'ndan anlamlar çıkarılmakta, O'na anlamlar yüklenmekte, her zaman bir yorum konusu olmaktadır.


İsbn: 9789754732863

Yayinevi
Yayinevi BEYAN YAYINLARI

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Etiketler: Kur'an ve Tarihselcilik, Dr. Şevket Kotan, BEYAN YAYINLARI