İslam'ı Nasıl Yaşadılar? İlk Nesillerin Örnek Hayatı - Abdulaziz B. Nasır El-Cüleyyil - İNKILAB YAYINLARI

  • Yazar: Abdulaziz B. Nasır El-Cüleyyil

  • Yayınevi: İNKILAB YAYINLARI

  • Ürün Kodu: 9786054194414
  • Tedarik Süresi: Geçici olarak temin edilemiyor
  • Kargo Ücreti: +5,00 TL
  • 16.00TL

    13.31TL

  • İNKILAB YAYINLARI tarafından yayınlanan, Abdulaziz B. Nasır El-Cüleyyil isimli yazara ait, İslam'ı Nasıl Yaşadılar? İlk Nesillerin Örnek Hayatı - Abdulaziz B. Nasır El-Cüleyyil - İNKILAB YAYINLARI isimli kitap, Dini Kitaplık'ta okurlarının beğenisine sunulmuştur.

  • Kuveyt Türk Sağlam Karta 6 taksit veya kapıda nakit ödeme imkanı. 100 TL üzeri alışverişlerde Kargo bedava.İslam'ı Nasıl Yaşadılar? İlk Nesillerin Örnek Hayatı - İNKILAB YAYINLARI

Yazar: Abdulaziz B. Nasır El-Cüleyyil


“Onlar birbirlerine uykudan kalkıp gece namazı kılmayı, farklı durumlarda sıla-i rahimi, selâmı yaymayı, yemek yedirmeyi, fakir ve çaresizlere, yetimlere acımayı, Müslümanların işlerini görmeyi, yeme içmede, giyinmede, evlenmede, harcamada, hayırlara koşmada tevazu ve gösterişsizliği, emri bilmaruf ve nehyi anil-münkeri tavsiye ederlerdi. Hayırlı işlere koşmayı, tamahkârlığın kötü akıbetinden sakınmayı, hakkı ve sabrı öğütlerlerdi.”

İlk nesillerin İslâm’ı nasıl yaşadıkları başlıca şu özelliklerde kendini göstermektedir: İhlas ve doğruluk, Allah’tan sakınma ve kendini denetleme, Şöhretten hoşlanmayış, Kendini beğenmekten korkmak, Dünyadan zühd, İktidar makamlarından zühd, Dinde fıkhetme, Hakka bağlılık, Fetvada hassasiyet, Kur’ân-ı Kerîm ile hemhâl olma, İbadette gayret, Emri bil-maruf ve nehyi anil-münker, Allah yolunda cihad, Belâlara sabır, Dinde ve Müslümanlar arasındaki fitnelere karşı tavırları, Yöneticilere karşı tavırları, Anneye davranışları, Arkadaşlarına karşı iyilik ve güzel dostlukları, İnsanların haklarını gözetmeleri, Hatalara karşı tavırları, Âlimlere karşı edepleri, Konuşma adâbı, Zamanı değerlendirmeleri, Gülme ve şakalaşmada itidalleri.

İsbn: 9786054194414

Yayinevi
Yayinevi İNKILAB YAYINLARI

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Etiketler: İslam'ı Nasıl Yaşadılar? İlk Nesillerin Örnek Hayatı, Abdulaziz B. Nasır El-Cüleyyil, İNKILAB YAYINLARI