İslam'da Fikir ve İnanç Hürriyeti - Dr. Temel Şen - BEYAN YAYINLARI

  • Yazar: Dr. Temel Şen

  • Yayınevi: BEYAN YAYINLARI

  • Ürün Kodu: 9789754737776
  • Tedarik Süresi: Geçici olarak temin edilemiyor
  • Kargo Ücreti: +5,00 TL
  • 17.59TL

    12.80TL

  • BEYAN YAYINLARI tarafından yayınlanan, Dr. Temel Şen isimli yazara ait, İslam'da Fikir ve İnanç Hürriyeti - Dr. Temel Şen - BEYAN YAYINLARI isimli kitap, Dini Kitaplık'ta okurlarının beğenisine sunulmuştur.

  • Kuveyt Türk Sağlam Karta 6 taksit veya kapıda nakit ödeme imkanı. 100 TL üzeri alışverişlerde Kargo bedava.İslam'da Fikir ve İnanç Hürriyeti - BEYAN YAYINLARI

Yazar: Dr. Temel Şen


Fikir ve inanç özgürlüğü, çağımızda sıcak bir gündem olmaya devam etmektedir. Gelişmeler dikkatle incelendiğinde bu konunun gelecekte, hem de artan bir önemle popülaritesini devam ettireceği anlaşılmaktadır. Gelişim ve refahın motor gücü, düşünce hürriyetinin ruhunda var olan aksiyondan kaynaklanmaktadır. Bu hürriyet, bütün insan haklarının üzerine kurulu olduğu, kendisi ile elde edildiği ve anlam kazandığı çekirdek bir hürriyettir. 

Batı zaten genel olarak insan haklarından kendi haklarını anlamakta ve bu meseleyi, ulusal çıkarları için kullanabilmektedir. Sömürgecilik ve haçlı zihniyeti, modern çağa ayak uydurarak daha ince politikalarla devam etmektedir.

İslam’da ise fikir ve inanç hürriyeti, çoğunluğun akış ahengi içinde, kaybolmadan var olmayı sürdürebilecek şekilde düzenlenmiştir. Burada göz önünde bulundurulması gereken husus, birey ile devlet, özgürlük ile otoritenin, artık anahtar bir kavrama dönüşen insan onuruna halel getirilmeksizin uzlaştırılmasıdır. 

Öte yandan emperyal güçlerin İslam coğrafyasını parça parça etmek, Müslümanı Müslümana kırdırmak için planladığı besbelli olan mezhep savaşı büyük fitnesini geçersiz kılıp önlemenin yolu da yine İslam’ın fikir ve inanç hürriyeti bağlamında ne denli zengin ve evrensel olduğu gerçeğini yeniden hatırlamakla mümkün olabilecektir. 


İsbn: 9789754737776

Yayinevi
Yayinevi BEYAN YAYINLARI

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Etiketler: İslam'da Fikir ve İnanç Hürriyeti, Dr. Temel Şen, BEYAN YAYINLARI