İslam Düşüncesinin Bugünkü Meseleleri - Taha Cabir el-Alvani - İNKILAB YAYINLARI

  • Yazar: Taha Cabir el-Alvani

  • Yayınevi: İNKILAB YAYINLARI

  • Ürün Kodu: 9789757560982
  • Tedarik Süresi: Geçici olarak temin edilemiyor
  • Kargo Ücreti: +5,00 TL
  • 28.00TL

    23.30TL

  • İNKILAB YAYINLARI tarafından yayınlanan, Taha Cabir el-Alvani isimli yazara ait, İslam Düşüncesinin Bugünkü Meseleleri - Taha Cabir el-Alvani - İNKILAB YAYINLARI isimli kitap, Dini Kitaplık'ta okurlarının beğenisine sunulmuştur.

  • Kuveyt Türk Sağlam Karta 6 taksit veya kapıda nakit ödeme imkanı. 100 TL üzeri alışverişlerde Kargo bedava.İslam Düşüncesinin Bugünkü Meseleleri - İNKILAB YAYINLARI

Yazar: Taha Cabir el-Alvani


Yeni binyıla girerken Müslümanların fikrî ortamını tahlil eden ve yorumlayan geleneksel bir âlimin eserini okumak insanda yeni ufuklar açıyor. Eserin arka plânına bakıldığında, kimi İslâmcılarda hâkim olduğunu gördüğü entelektüel indirgemeciliği ortaya sermesi üstad Tâhâ’nın cesur bir teşebbüsüdür. Müslümanlar bugün geçmişin yaratıcı düşünürlerince üretilen birikmiş fikirler hazinesi üzerinde uyumaktadır. Üstad Tâhâ, burada zengin ilmî mirasa başvurmaksızın âtıl kalması mukadder olan içtihad teşebbüsü lehinde güçlü bir destek sağlıyor.
–Enver İbrahim (Malezya Eski Başbakan Yardımcısı)–
 
“İslâm Düşüncesinin Bugünkü Meseleleri, güzide bir âlim ve eğitimcinin bir ömre yayılan hâsılalarını sunmaktadır. Alvanî, İslâmî zihniyetin yeniden inşasına ve –geçmişin otoritesi ve bunun modern hayat bakımından tutarlılığı; Kur’ân, İslâmî yönetim ve ilâhî hükümranlık; İslâm hukuku ve sosyal değişim, vatandaşlık, sanık hakları, kadının statüsü, eğitim ve kapitalizm gibi– günümüzün ana meselelerine İslâmî bir çözüm bulmak için yeniden değerlendirme ve yorumlama (içtihad) çağrısı yapmaktadır.”
–John L. Esposito (Georgetown Üniversitesi, ABD)–


İsbn: 9789757560982

Yayinevi
Yayinevi İNKILAB YAYINLARI

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Etiketler: İslam Düşüncesinin Bugünkü Meseleleri, Taha Cabir el-Alvani, İNKILAB YAYINLARI