Cahit Zarifoğlu

Grid View:
-40%

Bir Değirmendir Bu Dünya - Cahit Zarifoğlu - BEYAN YAYINLARI

18,00TL 30,00TL

Bir Değirmendir Bu Dünya - BEYAN YAYINLARI Yazar: Cahit Zarifoğlu Bir Değirmendir Bu Dünya, şiirlerinden, anı yazılarından ve hikâyelerinden tanıdığımız Zarifoğlu'nu başka bir açıdan tamamlamaktadır. O herkesin entel takıldığı bir zamanda çevresindeki meraklı insanlara, dostlarına, okuyucularına ilmihal okumayı tavsiye ediyordu...

-39%

İşaret Çocukları - Cahit Zarifoğlu - BEYAN YAYINLARI

7,96TL 13,00TL

İşaret Çocukları - BEYAN YAYINLARI Yazar: Cahit Zarifoğlu Cahit Zarifoğlu’nun şiiri bunca anlaşılmaz, kapalı ya da zor anlaşılır bulunmasına rağmen, şimdiye kadar hiçbir aklı başında şiir okuyucusu (eleştirmen ya da okuyucu olarak) bu şiirleri reddetmek, yok saymak cesaretini gösterememiştir.Rasim ÖzdenörenCahit Zarifoğlu’na ait..

-32%

Küçük Şehzade - Cahit Zarifoğlu - BEYAN YAYINLARI

8,21TL 12,00TL

Küçük Şehzade - BEYAN YAYINLARI Yazar: Cahit Zarifoğlu "Sarayın bahçesindeki fıskiyeli havuzun su sesleri dalga dalga meyve ağaçlarının üzerine dökülüyor. Koşmaktan yorulan çocuklar ağaç diplerine, gölgelere sığınmışlar. Kimi halıların üzerine başlarını koymuş çoktan uyumuşlar. Lalaları onların yüzlerine konan sinekleri ipek bir..

-38%

Motorlu Kuş - Cahit Zarifoğlu - BEYAN YAYINLARI

7,41TL 12,00TL

Motorlu Kuş - BEYAN YAYINLARI Yazar: Cahit Zarifoğlu Bir kırlangıca bazı yaratıklar tarafından bir küçük motor takılır. Kırlangıç çok sevinir buna. Zamanla kırlangıçlığını unutur. Kanatları güdükleşir, bedeni motoru etiyle kavrar. Motorun kuvvet levhasını gagalamaktan dolayı gagası özelliğini kaybeder. Günün birinde kırlangıç öl..

-41%

Serçekuş - Cahit Zarifoğlu - BEYAN YAYINLARI

7,03TL 12,00TL

Serçekuş - BEYAN YAYINLARI Yazar: Cahit Zarifoğlu "Serçekuş" çağdaş bir masal. Çocuk gibi düşünen, etrafına çocuk gibi bakan bir serçenin avcı ile başlayan macerası. "Serçekuş"un en belirgin özelliği anlatımındaki şiirselliği olarak belirir. Her yaştan okurun zevkle okuyabileceği bir kitap. Bu yönüyle "Serçekuş" çocuk edebiyatım..

-50%

Şiirler - Cahit Zarifoğlu - BEYAN YAYINLARI

22,50TL 45,00TL

Şiirler - BEYAN YAYINLARI Yazar: Cahit Zarifoğlu Cahit Zarifoğlu'na ait hangi metin olursa olsun, onun dünyasına bir iklime geçer gibi girersiniz. Yeni bir iklime girmenin ne gibi etkileri oluyorsa, nasıl değiştiriyorsa insanı öylece değişirsiniz.Alim KaramanTürkçe'de hem hem âhenge ulaşmak, hem de duygu iletişimini sağlamanın b..

-36%

Yaşamak - Cahit Zarifoğlu - BEYAN YAYINLARI

14,00TL 22,00TL

Yaşamak - BEYAN YAYINLARI Yazar: Cahit Zarifoğlu Yeni Türkçe'deki hatıra türünün en yetkin örneklerinden biri olan Yaşamak, toplumsal olarak bir ışığa dönüştürmek istediğimiz acıya, bireysel bir dünyada aydınlık sağlamaktadır.Zarifoğlu, çevremizde gelişen olayların gözümüzü yorduğu ve bizim, hayatın bütünsel akışıyla olan bağlar..

-40%

Yedi Güzel Adam - Cahit Zarifoğlu - BEYAN YAYINLARI

8,93TL 15,00TL

Yedi Güzel Adam - BEYAN YAYINLARI Yazar: Cahit Zarifoğlu Cahit Zarifoğlu’nun şiiri bunca anlaşılmaz, kapalı ya da zor anlaşılır bulunmasına rağmen, şimdiye kadar hiçbir aklı başında şiir okuyucusu (eleştirmen ya da okuyucu olarak) bu şiirleri reddetmek, yok saymak cesaretini gösterememiştir.Rasim ÖzdenörenCahit Zarifoğlu’na ait ..

-41%

Yürekdede İle Padişah - Cahit Zarifoğlu - BEYAN YAYINLARI

7,03TL 12,00TL

Yürekdede İle Padişah - BEYAN YAYINLARI Yazar: Cahit Zarifoğlu Eşeğini kaybeden Yürekdede, pazardan küçük bir deve satın alır. Her yıl çıktıkları yaylaya gitmek üzere hanımı Ayşe Nine ile yola çıkarlar. Az giderler, uz giderler, dere tepe düz giderler. Konakladıkları yerde atlılar çıkar karşılarına. Onları doyurmak için "bir güz..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)