Hudeybiye Barışı - Abdülmahid Cude es-Sahhar - İNKILAB YAYINLARI

  • Yazar: Abdülmahid Cude es-Sahhar

  • Yayınevi: İNKILAB YAYINLARI

  • Ürün Kodu: 9786054194841
  • Tedarik Süresi: Geçici olarak temin edilemiyor
  • Kargo Ücreti: +5,00 TL
  • 20.00TL

    16.64TL

  • İNKILAB YAYINLARI tarafından yayınlanan, Abdülmahid Cude es-Sahhar isimli yazara ait, Hudeybiye Barışı - Abdülmahid Cude es-Sahhar - İNKILAB YAYINLARI isimli kitap, Dini Kitaplık'ta okurlarının beğenisine sunulmuştur.

  • Kuveyt Türk Sağlam Karta 6 taksit veya kapıda nakit ödeme imkanı. 100 TL üzeri alışverişlerde Kargo bedava.Hudeybiye Barışı - İNKILAB YAYINLARI

Yazar: Abdülmahid Cude es-Sahhar


Allah Elçisi (s.a.v) hareket emri verdi ve çadırlar sökülüp develere yüklendi. Kadınlar hevdeclerine bindirildi. İslâm ordusu yönünü Medine’ye doğru çevirdi. Geride Rıdvan ağacı ve yürekler acısı hâtıralar bıraktılar. En acısı da Beytullah’ı tavaf edemeden ihramlarını çıkarıp katlamaları oldu.
Müslümanlar kederli yüzlerle sessiz kalmayı yeğlediler. Umre ibadetleri engellenmişti. Üzüntü ile karamsarlık arasında gidip gelirlerken akşam oldu. Ömer bin Hattab, Rasûlullah’a yaklaşarak ona bir şey sordu, cevap vermedi. Bunun üzerine devesini sürerek insanların önüne geçti. Hakkında âyet inmiş olmasından korktu. 
Rasûlullah (s.a.v) Kuraü’l-Ğamim’e ulaşınca devesini durdurdu. Durumu fark eden ashabı ezgiler söyleyerek develerini hızlandırmaya çalıştılar. Şaşırmış bir hâlde:
– İnsanlara ne oldu, diye soruyorlardı.
– Allah Rasûlü’ne vahiy indi, dediler.
Hızlanarak Allah Rasûlüne yetiştiler. Rasûlullah, devesi Kasvâ’nın üzerinde suskun bir hâlde bekliyordu. İnsanlar yanında toplanınca inen âyetleri okudu:
“Hiç şüphen olmasın ki biz sana büyük bir fetih ve zaferin yolunu açtık. 
Böylelikle Allah, müşriklerin sana öteden beri isnat ettikleri (atalar dinine muhalefet) suçlamasından kurtulmanı sağlayacak, sana lütfedeceği nimetleri tamamlayacak ve seni dosdoğru yolda sabitkadem kılacaktır. 
Ayrıca Allah sana, muhteşem bir zafer kazandıracaktır…”


İsbn: 9786054194841

Yayinevi
Yayinevi İNKILAB YAYINLARI

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Etiketler: Hudeybiye Barışı, Abdülmahid Cude es-Sahhar, İNKILAB YAYINLARI