Başlar ve Kılıçlar - Ekrem Şama - GONCA YAYINEVİ

  • Yazar: Ekrem Şama

  • Yayınevi: GONCA YAYINEVİ

  • Ürün Kodu: 9789944790130
  • Tedarik Süresi: 1 - 3 İş Günü
  • Kargo Ücreti: +5,00 TL
  • 20.00TL

    12.17TL

  • GONCA YAYINEVİ tarafından yayınlanan, Ekrem Şama isimli yazara ait, Başlar ve Kılıçlar - Ekrem Şama - GONCA YAYINEVİ isimli kitap, Dini Kitaplık'ta okurlarının beğenisine sunulmuştur.

  • Kuveyt Türk Sağlam Karta 6 taksit veya kapıda nakit ödeme imkanı. 100 TL üzeri alışverişlerde Kargo bedava.Başlar ve Kılıçlar - GONCA YAYINEVİ

Yazar: Ekrem Şama


"Resulullah Efendimi/, Mekke'yi fethederken, bütün müşriklerin; karşı koymamaları ve silah çekmemeleri şartıyla, can ve mal güvenliklerini garanti etmişti. Ancak, daha önce işledikleri çeşitli ağır suçlar sebebiyle, çok az sayıda müşrik, verilen bu garantinin dışında tutulmuş, Peygamber Efendimiz tarafından, görüldükleri yerde öldürülmeleri emredilmişti. İslam tarihinde ""KANI HEDER EDİLENLER"" olarak anılan bu kişiler, çok ilginç hayat hikayeleri, işledikleri suçlar ve duydukları pişmanlıklarla bu kitapta anlatılmıştır. Dikkatli bakışların, izlerini bugün bile görebilecekleri, hikmet ve ibretlerle dolu olan bu hayatların; inanıyorum ki, günümüzle ilgili değerlendirmeler yapılırken ufuk açıcı bilgilerle dolu olduğunu göreceğiz.
Onlar zalimdi, onlar katildi, onlar haindi...
Onların bazısı hep çukurdaydılar. Bazısı da zirvedeyken ihanet edip çukura düşmüşlerdi. Peki sonları ne oldu?
Kılıçla tanışanlar, zemine çıkanlar, zirve yapanlar, yıldızlaşanlar... Nasıl oldu?
Bize hangi dersleri bıraktılar? Baştan sona ibretlerle dolu olaylar... Ancak: / Ahzab Suresi: /
21. Andolsun ki, Resulullah, sizin için, Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ı çok zikredenler için güzel bir örnektir. Bu kitap bu Ayeti Kerimenin ışığında okunmalıdır"


İsbn: 9789944790130

Yayinevi
Yayinevi GONCA YAYINEVİ

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Etiketler: Başlar ve Kılıçlar, Ekrem Şama, GONCA YAYINEVİ