Ana Baba Okulu - Pedagog Ali Çankırılı - ZAFER YAYINLARI

  • Yazar: Pedagog Ali Çankırılı

  • Yayınevi: ZAFER YAYINLARI

  • Ürün Kodu: 9789752611887
  • Tedarik Süresi: 1 - 3 İş Günü
  • Kargo Ücreti: +5,00 TL
  • 30.00TL

    20.29TL

  • ZAFER YAYINLARI tarafından yayınlanan, Pedagog Ali Çankırılı isimli yazara ait, Ana Baba Okulu - Pedagog Ali Çankırılı - ZAFER YAYINLARI isimli kitap, Dini Kitaplık'ta okurlarının beğenisine sunulmuştur.

  • Kuveyt Türk Sağlam Karta 6 taksit veya kapıda nakit ödeme imkanı. 100 TL üzeri alışverişlerde Kargo bedava.Ana Baba Okulu - ZAFER YAYINLARI

Yazar: Pedagog Ali Çankırılı


Sokakta, pazarda, alışveriş merkezinde, misafirlikte çocuk anne babayı dinlemediği ve hatalı bir davranışta bulunduğu zaman içimizden hemen anne babayı, özellikle anneyi, suçlarız:

"Ne biçim çocuk yetiştirmiş" deriz.

Öğretmen okulda ders dinlemeyen, kurallara uymayan, arkadaşıyla kavga eden, ödevini yapmayan çocuğa bakıp "sorumsuz bir çocuk yetiştirmişler" diyerek anne babayı suçlar.

Anne babaları suçlarız, ama eğitmeyiz. Ülkemizde her gün yüzlerce genç evleniyor. Evlilik konusunda hiçbir eğitim almadan karı koca oluyor, evliliği yürütmeye çalışıyorlar. Yine hiçbir eğitim almadan dünyanın belki en zor işi olan çocuk yetiştirme sorumluluğunu üstleniyorlar.

Kendi anne babalarından gördükleri gibi evliliği yürütmeye ve çocuk yetiştirmeye çalışıyorlar. Farkında olmadan anne babalarının hatalarını tekrar ediyorlar.

Yeni evlenenlere ve çocuk eğitiminde sorun yaşayanlara yardımcı olmak için ilköğretim okullarında, belediyelerde ve özel eğitim kurumlarında "ana baba okulu" programları başlattık.

Başladığımız ilk aylarda öğrenci sayımız çok sınırlıydı. Çünkü davet ettiğimiz öğrenci

velilerinin çoğu, "Ana baba okulu mu olur?" diyerek faydasına inanmamıştı.

Gelenleri de, "Gidelim bakalım, belki bir işe yarar" diyerek gelmişlerdi.

Programa başladığımızın haftası dolmadan öğrenci sayımız ikiye katlanmıştı.

Gelenler faydasına inanmış, arkadaşlarını ve komşularını getirmişlerdi.

Anne baba eğitiminden faydalananların sadece ana baba okuluna devam eden velilerle sınırlı kalmasını istemedik. Okuyucularımızın da ders notlarımızdan yararlanmasını istedik. Böylece "Ana Baba Okulu" adıyla elinizdeki kitap ortaya çıktı. Beğeneceğinizi umuyoruz.


İsbn: 9789752611887

Yayinevi
Yayinevi ZAFER YAYINLARI

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Etiketler: Ana Baba Okulu, Pedagog Ali Çankırılı, ZAFER YAYINLARI